Dinamik lüksün yeni adresi ‘INFINITI LE Concept’ – OtoKriter
You Are Here: Home » Haberler » Dinamik lüksün yeni adresi ‘INFINITI LE Concept’

Dinamik lüksün yeni adresi ‘INFINITI LE Concept’

Sıra dışı hızlanma ve ivme kazanma performasına sahip olan Infiniti LE Concept fuarda sergilenecek diğer modeller arasında yer alıyor. 2015 yılında piyasaya çıkması planlanan Infiniti’nin yüzde yüz elektrikli en son teknolojiye sahip kompakt lityum-iyon batarya teknolojisi ve Akıllı Park Destek özelliğine sahip yenilikçi ev tabanlı Kablosuz Şarj Sistemi’yle de göz dolduruyor.

Infiniti G Sedan modeliyle neredeyse aynı uzunlukta olan Infiniti LE Concept genişlikten ve konfordan hiçbir şekilde taviz verilmeden tasarlandı. Ön kısımda bulunan iki kubbeli ızgarada yer alan aydınlatılmış Infiniti amblemi altında gizli şarj portu yer alıyor. LED ön farlar ve arka lambalar da Infiniti’nin en yeni konsept tasarımının bir yansıması olarak görülüyor.

Lüks bir otomobilin de görkemli ve sıfır emisyonlu olabileceğini kanıtlayan “Infiniti LE Concept”in kabini yeni nesil aygıtlarla donatılmış. Kabinin yumuşak kaplaması, mükemmel görüş açısı, ferahlığı benzersiz bir lüks duygusu yaşatıyor.

134 beygir gücünde ve 240 Nm tork üreten 100 kW kapasiteli yüksek performanslı senkron elektrik motoruna sahip olan Infiniti LE Consept otomobilinde, 30 dakikada yüzde 80 şarj sağlayabilen ChaDeMo DC50kW hızlı şarj sistemi kullanılıyor. Başarısı kanıtlanmış lamine 24 kWh lityum-iyon (Li-ion) tasarımlı bir batarya sistemi de kullanılıyor. Bu sistemde, endüktif enerji akışı ile bataryayı şarj etmek için şarj rampasına takılı bir bobin kullanılıyor.

Yorum Yapın

Scroll to top